Wyszukiwanie
zaawansowane
Wyszukiwanie
proste
Poniedziałek - Piątek – 9:00 - 18:00
Sobota – 10:00 - 18:00
Wyślij do nas
wiadomość.
Odpowiemy
na nią!
oferta samolotowa
Najtańsze
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Dlaczego warto nam zaufać
Szukasz ciekawego pomysłu na wyjazd w ostatniej chwili? Masz duże wymagania i potrzebujesz fachowej obsługi? Zastanawiasz się, czy wolisz spokojne wczasy nad morzem czy aktywny wypoczynek w górach? Nasi profesjonalni pracownicy pomogą Ci wybrać właściwą ofertę.
Środkowa Hiszpania

Środkowa Hiszpania

Hiszpania » Środkowa Hiszpania

Środkowa Hiszpania, czyli okolice Madrytu i Kastylia, to kraina winnic i oliwek, leżąca na wyciągnięcie ręki. Lot z Polski do Madrytu trwa około trzech godzin, a przewoźnicy obsługują połączenia z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic. Istnieje również możliwość podróży autokarem. Mimo ogromnych rozmiarów Madrytu, większość atrakcji turystycznych znajduje się na stosunkowo niewielkim obszarze. Hiszpanie bawią się w sylwestra na placu Puerta del Sol, zjadając o północy jedno winogrono po każdym uderzeniu zegara. Tamże znajduje się Kilometr Zero, czyli punkt, od którego mierzy się odległości w Hiszpanii, oraz pomnik niedźwiedzia sięgającego do krzaka poziomek. Reprezentacyjną ulicą miasta jest wybudowana w latach 20. XX wieku Gran Via, pełna sklepów i barów. Przy Paseo del Prado mieści się słynne muzeum Prado, posiadające w zbiorach m. in. dzieła Velazqueza i Michała Anioła. Nie opodal znajduje się Park del Retiro, a w nim ogród różany oraz Pałac Kryształowy, skonstruowany wyłącznie ze szkła i stali. Warto zobaczyć Pałac Królewski i Las Ventas, największą hiszpańską arenę do walk byków, a dla miłośników piłki nożnej ważnym miejscem jest Santiago Bernabéu, mieszczący 80 tysięcy widzów stadion Realu Madryt. Życie nocne Madrytu jest różnorodne i każdy znajdzie coś dla siebie – od pokazów flamenco (np. w Casa Tapas), przez wizytę we wszechobecnych kafejkach lub barach, aż po zabawę w dyskotekach, takich jak siedmiopiętrowy Kapital przy Calle Atocha. Można wybrać się na zorganizowaną wycieczkę po pubach lub barach tapas albo zwiedzić Madryt na rowerze. Po mieście kursuje specjalny autobus dla turystów, zatrzymujący się przy najpopularniejszych atrakcjach.
Niecałe sto kilometrów na południowy zachód od Madrytu znajduje się Toledo, będące stolicą Kastylii. Należy zwrócić uwagę na trzynastowieczną katedrę z obrazami Goi i El Greco oraz na ponad stumetrową wieżą. Miasto może poszczycić się urokliwą starówką o krętych, wąskich uliczkach oraz dzielnicą żydowską z dwiema zachowanymi synagogami, domem i muzeum El Greco. Warto także zwiedzić Alkazar, arabski pałac z XI wieku.
Consuegra jest znana z powodu swoich zabytkowych wiatraków. Najstarszy z nich pochodzi z XVI wieku i został nazwany Sancho na cześć giermka Don Kichota. Co roku w połowie sierpnia w miasteczku odtwarzana jest średniowieczna bitwa.
Avila, leżąca na północny zachód od Madrytu, jest słynna z powodu zabytkowych murów obronnych, długich na trzy kilometry i z dziewięcioma bramami i dziewięćdziesięcioma wieżami.
Segowia jest miastem położonym u podnóża Sierra de Guadarrama. Jej najważniejsze zabytki to osiemset metrów rzymskiego akweduktu oraz gotycka katedra. W samych górach, w miejscowości Cerezo de Arriba znajduje się ośrodek narciarski La Pinilla, oferujący trasy o różnym stopniu trudności, szkółkę narciarską oraz wypożyczalnię sprzętu. Ośrodek Valdesquí, w Puerto de Cotos, oferuje trasy na wysokości nawet 2278 m. n. p. m.
W Kastylii znajduje się 180 tysięcy hektarów winnic, dlatego, zwiedzając środkową Hiszpanię, warto spróbować wina z regionu Valdepeñas z owczym serem Manchego. Typowym daniem z okolic Madrytu jest natomiast cocido madrileño, rodzaj gulaszu z grochem i jarzynami, a w każdej kawiarni można zamówić churros (smażone paluchy z ciasta) z czekoladą.
Często oglądane
Miasta
Obiekty
Lokalizacja